Cuponline använder cookies
Läs mer
Mälarserien 2018-2019
Parasport Stockholm
,
Innebandy
mälaren runt
mälaren runt
Innebandy
28 aug 2018 - 30 apr 2019
U11
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Mälarserien 2023-24
Mälarserien 2022-2023
Mälarserien 2021/22
Mälarserien 2020-2021
Mälarserien 2019-20
Mälarserien 2018-2019
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Matcher
Matchdag
lördag 6 oktober (2018)
lördag 13 oktober (2018)
söndag 14 oktober (2018)
lördag 27 oktober (2018)
söndag 11 november (2018)
lördag 17 november (2018)
söndag 9 december (2018)
lördag 15 december (2018)
lördag 12 januari (2019)
lördag 16 februari (2019)
lördag 23 februari (2019)
lördag 9 mars (2019)
söndag 10 mars (2019)
lördag 23 mars (2019)
söndag 14 april (2019)
More filters
Klass
Allsvenskan
Div 1
Div 2
Div 3
Grupp
Allsvenskan
Div 1
Div 2
Div 3
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
Beckomberga sim och idrottshall
Bodals Bollhall
Brotorpshallen
Fridegårdshallen
Gavlehov
Kungsängen Sporthall
Kärsby sporthall
Malmahallen
Riddersviks Sporthall
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 1
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Storvretshallen
Torvalla Sporthall
Trollare Sporthall
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2019-04-14
32
Kvartsfinal
Div 2
09:00
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
1
tmp
Sumpan United
Roslagen sol
Sumpan United vs Roslagen sol
0
-
0
34
Kvartsfinal
Div 2
09:45
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
1
tmp
Telge Hammers rött
Kungsängens IF
Telge Hammers rött vs Kungsängens IF
4
-
5
36
Semifinal
Allsvenskan
10:30
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
1
tmp
Bergfoten ibk/Trix
Bålsta FBC mix
Bergfoten ibk/Trix vs Bålsta FBC mix
0
-
0
38
Semifinal
Div 2
11:30
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
2
tmp
Segrare m.33
segrare m.34
Segrare m.33 vs segrare m.34
8
-
5
40
3:e plats
Allsvenskan
12:30
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
2
tmp
Förlorar m.35
Förlorar m.36
Förlorar m.35 vs Förlorar m.36
5
-
7
42
3:e plats
Div 2
13:40
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
3
tmp
Förlorar m.37
Förlorar m.38
Förlorar m.37 vs Förlorar m.38
5
-
7
44
Semifinal
Div 3
14:50
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
1
tmp
IFAH 08
Offensiv Lidingö Gul
IFAH 08 vs Offensiv Lidingö Gul
7
-
4
46
Semifinal
Div 1
15:50
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
1
tmp
KF Heros
Arostaden
KF Heros vs Arostaden
11
-
10
48
3:e plats
Div 3
16:50
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
2
tmp
Förlorar m.43
Förlorar m.44
Förlorar m.43 vs Förlorar m.44
5
-
8
50
3:e plats
Div 1
18:00
Stora Mossens Idrottshall Stor hall 2
Omgång
2
tmp
Förlorar m.45
Förlorar m.46
Förlorar m.45 vs Förlorar m.46
10
-
9
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad