Cuponline använder cookies
Läs mer
Barometern Cup 2020
Kalmar FF
,
Fotboll
Kalmar Sportcenter
Kalmar Sportcenter
Fotboll
27 dec 2019 - 4 jan 2020
P/F9 - P/F15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Barometern Cup 21/22
Barometern Cup 20/21
Barometern Cup 2020
Barometern Cup 2019
Barometern Cup 2018
Kalmar Fotbollsfestival 2017
Barometern Cup 2017
Kalmar Fotbollsfestival 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2016
Barometern Cup 2016
Barometern Cup 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2014
Barometern Cup 2014
Kalmar FotbollsFestival 2013
Barometern Cup 2013
Calmare Nyckel Cup 2012
Barometern Cup 2012
Calmare Nyckel Cup 2011
Barometern Cup 2011
Calmare Nyckel Cup 2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor
Barometern
Matcher
Matchdag
fredag 27 december (2019)
lördag 28 december (2019)
söndag 29 december (2019)
måndag 30 december (2019)
torsdag 2 januari (2020)
fredag 3 januari (2020)
lördag 4 januari (2020)
More filters
Klass
F10 (010)
F11(09)
F12 (08)
F13 (07)
F14 (06)
F15 (05)
F9 (011)
P10 (010)
P11(09)
P12 (08)
P13 (07)
P14 (06)
P15 (05)
P9 (011)
Grupp
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp A
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp B
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp C
Grupp D
Grupp D
Matchtyp
Gruppspel
Slutspel
Arena
A-hallen
D-hallen
E-Hallen
Vakant
#
Tid
Hal
Hjemmehold
Udehold
Resultat
2020-01-04
3
P13 (07)
Grupp A
08:00
E
Rnd
0
tmp
Tuff Lag 1
Östers IF
Tuff Lag 1 vs Östers IF
0
-
2
6
P13 (07)
Grupp B
08:15
E
Rnd
0
tmp
Persnäs AIF Blå 1
Rödsle BK
Persnäs AIF Blå 1 vs Rödsle BK
1
-
2
9
P13 (07)
Grupp C
08:30
E
Rnd
0
tmp
Tuff Lag 2
Östers IF 2
Tuff Lag 2 vs Östers IF 2
0
-
4
12
F13 (07)
Grupp A
08:45
E
Rnd
0
tmp
Rödeby AIF Lag 1
Team Södermöre Lag 1
Rödeby AIF Lag 1 vs Team Södermöre Lag 1
5
-
0
15
F13 (07)
Grupp B
09:00
E
Rnd
0
tmp
Lindsdals if 2
Team Södermöre Lag 2
Lindsdals if 2 vs Team Södermöre Lag 2
0
-
0
18
P13 (07)
Grupp A
09:15
E
Rnd
0
tmp
Kalmar FF Grå
Kalmar Södra IF Lag 1
Kalmar FF Grå vs Kalmar Södra IF Lag 1
3
-
0
21
P13 (07)
Grupp B
09:30
E
Rnd
0
tmp
IFK Berga
Kalmar FF Svart
IFK Berga vs Kalmar FF Svart
0
-
2
24
P13 (07)
Grupp C
09:45
E
Rnd
0
tmp
IFK Borgholm
Kalmar FF Röd
IFK Borgholm vs Kalmar FF Röd
0
-
9
27
F13 (07)
Grupp A
10:00
E
Rnd
0
tmp
IFK Kalmar Lag 1
IFK Kalmar Lag 3
IFK Kalmar Lag 1 vs IFK Kalmar Lag 3
0
-
3
30
F13 (07)
Grupp B
10:15
E
Rnd
0
tmp
FK Karlskrona
IFK Borgholm
FK Karlskrona vs IFK Borgholm
4
-
1
33
P13 (07)
Grupp A
10:30
E
Rnd
0
tmp
FK Karlskrona
Tuff Lag 1
FK Karlskrona vs Tuff Lag 1
2
-
0
36
P13 (07)
Grupp B
10:45
E
Rnd
0
tmp
Böda/Högby
Persnäs AIF Blå 1
Böda/Högby vs Persnäs AIF Blå 1
0
-
0
39
P13 (07)
Grupp C
11:00
E
Rnd
0
tmp
Färjestadens GoIF
Tuff Lag 2
Färjestadens GoIF vs Tuff Lag 2
2
-
1
42
F13 (07)
Grupp A
11:30
E
Rnd
0
tmp
Färjestadens GoIF
Rödeby AIF Lag 1
Färjestadens GoIF vs Rödeby AIF Lag 1
0
-
7
45
F13 (07)
Grupp B
11:45
E
Rnd
0
tmp
Emmaboda komb
Lindsdals if 2
Emmaboda komb vs Lindsdals if 2
0
-
2
48
P13 (07)
Grupp A
12:00
E
Rnd
0
tmp
Kalmar Södra IF Lag 1
FK Karlskrona
Kalmar Södra IF Lag 1 vs FK Karlskrona
1
-
3
51
P13 (07)
Grupp B
12:15
E
Rnd
0
tmp
Kalmar FF Svart
Böda/Högby
Kalmar FF Svart vs Böda/Högby
9
-
0
54
P13 (07)
Grupp C
12:30
E
Rnd
0
tmp
Kalmar FF Röd
Färjestadens GoIF
Kalmar FF Röd vs Färjestadens GoIF
5
-
0
57
F13 (07)
Grupp A
12:45
E
Rnd
0
tmp
IFK Kalmar Lag 3
Färjestadens GoIF
IFK Kalmar Lag 3 vs Färjestadens GoIF
4
-
0
60
F13 (07)
Grupp B
13:00
E
Rnd
0
tmp
IFK Borgholm
Emmaboda komb
IFK Borgholm vs Emmaboda komb
1
-
5
63
P13 (07)
Grupp A
13:15
E
Rnd
0
tmp
Östers IF
Kalmar FF Grå
Östers IF vs Kalmar FF Grå
2
-
0
66
P13 (07)
Grupp B
13:30
E
Rnd
0
tmp
Rödsle BK
IFK Berga
Rödsle BK vs IFK Berga
0
-
4
69
P13 (07)
Grupp C
13:45
E
Rnd
0
tmp
Östers IF 2
IFK Borgholm
Östers IF 2 vs IFK Borgholm
1
-
0
72
F13 (07)
Grupp A
14:00
E
Rnd
0
tmp
Team Södermöre Lag 1
IFK Kalmar Lag 1
Team Södermöre Lag 1 vs IFK Kalmar Lag 1
0
-
0
75
F13 (07)
Grupp B
14:15
E
Rnd
0
tmp
Team Södermöre Lag 2
FK Karlskrona
Team Södermöre Lag 2 vs FK Karlskrona
0
-
6
Kampen igang
Kampen ikke startet
Kampen afsluttet
Utskrift
Barometern
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad