Cuponline använder cookies
Läs mer
Paradiscupen 2016
Örnsköldsvik Innebandy
,
Innebandy
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Innebandy
2 - 6 jan 2016
Pojkar & Flickor 2000-2007
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Open Sky Floorball
Öviksserien
Öviksserien
Vårcupen
Paradiscupen
Paradiscupen 2018
Paradiscupen 2017
Paradiscupen 2016
Paradiscupen 2015
Paradiscupen 2014
Paradiscupen 2012/2013
Paradiscupen 2012
Paradiscupen 2011
Paradiscupen 2010
Paradiscupen 2009
Paradiscupen 2008
Paradiscupen 2007
Paradiscupen 2006
Paradiscupen 2005
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Örnsköldsvik IB
Örnsköldsvik IB
http://cuponline.se/teamView.aspx?cupid=14128&id=74586
Hemsida
Matcher
Statistik
Tillhör klass
F02
Tillhör grupp
|
F02-A
Tröjfärger
Hemmalag
Röd
Bortalag
Svart
Placering
6
Lagdeltagare
Målvakter
#
Namn
M
A
P
0
Manda Bengtsson
0
0
0
0
Sara Wallberg
0
0
0
0
Anna Westman
0
0
0
Spelare
#
Namn
M
A
P
32
Ida Strömberg
0
0
0
33
Marielle Karlsson
2
0
2
34
Maja Bodin
0
3
3
35
Emelie Hållberg
0
0
0
36
Hannah Gidlund
1
0
1
37
Mikaela Edlund
0
0
0
38
Elina Lindelöf
3
0
3
39
Malin Nordqvist
0
0
0
40
Fanny Edblad
0
1
1
42
Tilde Nimrodsson
0
3
3
44
Stina Wallner
2
0
2
45
Julia Olsson
4
2
6
46
Madeleine Johansson
0
1
1
47
Elin Blomqvist
6
0
6
50
Michelle Bäckman
0
0
0
51
Ida Eriksson
0
0
0
53
Elin Magnusson
2
1
3
54
Alva Nimrodsson
0
0
0
55
Maja Mårtensson
2
0
2
Ledare
#
Namn
M
A
P
Fredric Mårtensson
Huvudtränare
0
0
0
Peter Strömberg
Huvudtränare
0
0
0
Patrik Gidlund
Huvudtränare
0
0
0
Mathias Olsson
Huvudtränare
0
0
0
Patrik Bengtsson
Huvudtränare
0
0
0
Jens Vestberg
Ass. tränare
0
0
0
Mats Hållberg
Lagledare
0
0
0
Matcher
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2016-01-02
1501
F02
F02-A
10:45
Sport
tmp
Moälvens IBK
Örnsköldsvik IB
Moälvens IBK vs Örnsköldsvik IB
0
-
5
1506
F02
F02-A
16:50
Nola
tmp
Örnsköldsvik IB
Sävar IBF/Täfteå IK
Örnsköldsvik IB vs Sävar IBF/Täfteå IK
1
-
3
1511
F02
F02-A
21:30
Skyttis
tmp
Team Kalix IB
Örnsköldsvik IB
Team Kalix IB vs Örnsköldsvik IB
1
-
1
2016-01-03
1515
F02
F02-A
11:45
Nola
tmp
Örnsköldsvik IB
IBF Dalen
Örnsköldsvik IB vs IBF Dalen
3
-
4
1519
Kvartsfinal 3
F02
16:30
Sport
tmp
Gullänget-Kroksta IBS
Örnsköldsvik IB
Gullänget-Kroksta IBS vs Örnsköldsvik IB
3
-
2
2016-01-04
1522
B-Semifinal 2
F02
08:45
Högland
tmp
Örnsköldsvik IB
Röbäcks IF
Örnsköldsvik IB vs Röbäcks IF
8
-
0
1526
Match om 5:e plats
F02
11:00
Högland
tmp
Team Kalix IB
Örnsköldsvik IB
Team Kalix IB vs Örnsköldsvik IB
3
-
2
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad