Cuponline använder cookies
Läs mer
Team Sportia Cup 2013 U10
Linköping HC
,
Ishockey
Linköping
Linköping
Ishockey
9 mar 2013
U 10 (-03)
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Galleri
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Folke Filbyter Cup 2024
*Stångebro Cup 2024*
* Kallerstad Cup 2024 - en ytterzonscup!! *
Folke Filbyter Cup 2023
Stångebro Cup 2023
Kallerstad Cup 2023
*Folke Filbyter Cup 2022*
Stångebro Cup 2022
Kallerstad Cup 2022
Folke Filbyter Cup 2021
Stångebro Cup
Kallerstad Cup 2021
Folke Filbyter Cup 2020
Stångebro cup 2020
Kallerstad Cup 2020 - Elektrikern AB i Linköping
Folke Filbyter Cup 2019
Estelle Cup
LHC DamJunior Ishockey Cup by Scandic
Stångebro cup 2019
MaintMaster Kallerstad Cup 2019
CCM Folke Filbyter Cup
Välkommen till Stångebro Cup 2018
CCM Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup 2017
CCM Folke Filbyter Cup 2016
Stångebro cup 2016
Kallerstads Cup
Estelle Cup Lucia 2015
CCM Folke Filbyter Cup 2015
Stångebro Cup 2015
Team Sportia Cup
Reebok Folke Filbyter Cup 2014
Stångebro cup 2014
Team Sportia Cup 2014
Reebok Folke Filbyter Cup
Stångebro Cup
Team Sportia Cup 2013 U10
Folke Filbyter Cup (FFC)
Stångebro Cup
TEAM SPORTIA CUP
Folke Filbyter Cup 2011
Alltransport cup
Team Sportia Cup 2011
Folke Filbyter Cup 2010
Alltransport Cup 2010
Team Sportia Cup 2010
Folke Filbyter Cup 2009
Stångebro Cup 2009
Folke Filbyter Cup 2008
Folke Filbyter Cup 2007
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor
Better Hockey
Djurgårdens IF
Djurgårdens IF
http://cuponline.se/TeamView.aspx?cupid=2109&id=24759
Hemsida
Matcher
Statistik
Tillhör klass
U10
Tillhör grupp
|
Nord
Tröjfärger
Hemmalag
Blå
Bortalag
Vit
Placering
1
Lagdeltagare
Målvakter
#
Namn
M
A
P
30
Axel Svedenkrans
0
0
0
Spelare
#
Namn
M
A
P
6
Carl Lindgren
0
0
0
7
Luca Rezende Söderqvist
0
0
0
9
Daniel Bergholm
0
0
0
10
Einar Ulin
0
0
0
11
Anton Sönnerfors Palm
0
0
0
12
Vilgot Sundin
0
0
0
14
Victor Trägårdh
0
0
0
15
Victor Damberg
0
0
0
16
Lukas Hansson
1
0
1
17
Ludvig Stridh
1
0
1
18
Oscar Caddeo
1
0
1
19
Måns Klint
0
0
0
20
Filip Snöfors
0
0
0
21
Felix Eriksson
1
0
1
22
Felix Norlander
1
0
1
23
Elmer Book
1
1
2
24
Ludwig Kjellin
0
0
0
25
Emil Kivistö
0
2
2
Ledare
#
Namn
M
A
P
Niclas Norlander
Huvudtränare
0
0
0
Patrik Olsson
Huvudtränare
0
0
0
Henrik Book
Lagledare
0
0
0
Stefan Kjellin
Mtrl. förvaltare
0
0
0
Patrik Hammargren
Mtrl. förvaltare
0
0
0
Matcher
#
Tid
Arena
Hemmalag
Bortalag
Resultat
2013-03-09
4
U10
Nord
08:30
CC
Omgång
1
tmp
IK Oskarshamn
Djurgårdens IF
IK Oskarshamn vs Djurgårdens IF
0
-
0
9
U10
Nord
09:30
CC
Omgång
2
tmp
Nyköpings Hockey : Svart
Djurgårdens IF
Nyköpings Hockey : Svart vs Djurgårdens IF
0
-
3
17
U10
Nord
10:50
SH
Omgång
3
tmp
Djurgårdens IF
Linköping HC : JH
Djurgårdens IF vs Linköping HC : JH
0
-
0
28
Kvart 2: 1-8
U10
13:50
CC
Omgång
4
tmp
Södertälje SK
Djurgårdens IF
Södertälje SK vs Djurgårdens IF
0
-
1
39
Semi 1: 1-4
U10
17:10
CC
Omgång
5
tmp
Linköping HC : JH
Djurgårdens IF
Linköping HC : JH vs Djurgårdens IF
2
-
3
SO
48
Final: 1-2
U10
19:20
CC
Omgång
6
tmp
Djurgårdens IF
Almtuna IS
Djurgårdens IF vs Almtuna IS
1
-
0
Matchen pågår
Matchen ej påbörjad
Matchen slutförd
Utskrift
Better Hockey
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad