Cuponline använder cookies
Läs mer
SM oldboys - oldgirls 2012
Svenska Curlingförbundet
,
Curling
Uppsala - Danderyd
Uppsala - Danderyd
Curling
18 - 22 jan 2012
+51
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Resultat
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Elitserien herrar 2022-2023
Division 1 Norra 2022-2023
Division 1 Mellersta 2022-2023
Division 1 Södra 2022-2023
Division 1 Norra 2021-2022
Division 1 Mellersta 2021-2022
Division 1 Södra 2021-2022
Elitserien Herrar 2021-2022
Elitserien herrar 2019-2020
Division 1 Norra 2019-2020
Division 1 Mellersta 2019-2020
Division 1 Södra 2019-2020
Division 1 Norra 2018-2019
Division 1 Södra 2018-2019
Division 1 Mellersta 2018-2019
Elitserien damer 2018-2019
Elitserien herrar 2018-2019
Division 1 Mellersta 2017-2018
Division 1 Norra 2017-2018
Division 1 Södra 2017-2018
Elitserien damer 2017-2018
Elitserien herrar 2017-2018
Elitserien damer 2016-2017
Elitserien herrar 2016-2017
Division 1 Norra 2016-2017
Division 1 Mellersta 2016-2017
Division 1 Södra 2016-2017
SM Mixed Dubbel 2016
Junior-SM 2016
Elitserien damer 2015-2016
Elitserien herrar 2015-2016
Division 1 Norra 2015-2016
Division 1 Mellersta 2015-2016
Division 1 Södra 2015-2016
SM Mixed 2015
SM Veteraner 2015
SM Yngre Juniorer 2015
SM Rullstolscurling 3-mannalag
SM Herrar 2015
SM Damer 2015
SM Oldgirls 2015
SM Oldboys 2015
SM Mixed dubbel 2015
Junior-SM 2015
Elitserien damer 2014-2015
Elitserien Herrar 2014-2015
Division 1 Norra 2014-2015
Division 1 Södra 2014-2015
Division 1 Mellersta 2014-2015
Elitseriekval 2014
SM Rullstolscurling 2014
SM Mixed 2014
SM Yngre Juniorer 2014
SM Veteraner 2014
SM Mixed Dubbel 2014
SM Oldboys 2014
SM Oldgirls 2014
SM Damer 2014
SM Herrar 2014
JUNIOR SM 2014
Elitserien Damer 2013-2014
Elitserien Herrar 2013-2014
Division 1 Norra 2013-2014
Division 1 Mellersta 2013-2014
Division 1 Södra 2013-2014
Universiadkval 2013
SM Mixed 2013
Elitseriekval herrar 2013
SM i Parspel rullstolscurling
SM Yngre Juniorer 2013
SM Veteraner 2013
Elitserien Herrar 2012-2013
SM Mixed Dubbel 2013
SM Herrar/Damer 2013
SM Oldgirls 2013
SM Oldboys 2013
JSM 2013
Div 1 Damer 2012-2013
GP-TOUR 2012
Div 1 Norra 2012-2013
Div 1 Mellersta 2012-2013
Div 1 Södra 2012-2013
Elitserien Damer 2012-2013
SM i mixed 2012
Kval till Elitserien
SM Veteraner 2012
SM Yngre Juniorer 2012
SM i mixed dubbel 2012
SM lag damer och herrar 2012
SM oldboys - oldgirls 2012
Junior SM 2012
SM-kval damer
Div I Damer
Elitserien herrar
Div I Norra
Div I Mellersta
Div I Södra
Elitserien damer
SM i rullstolscurling parspel
SM mixed
Kval till Elitserien 2011-12
SM lag herrar
SM yngre juniorer
SM veteraner
SM lag damer
SM i mixed dubbel
Div I damer slutspel
SM oldboys-oldgirls
Junior-SM
Division I Damer Södra 2010/2011
Division I Damer Norra 2010/2011
Division I Mellersta 2010/2011
Division I Södra 2010/2011
Division I Norra 2010/2011
Elitserien Damer 2010/2011
Elitserien Herrar 2010/2011
SM i rullstolscurling
SM Mixed Dubbel 2010
Elitserien 2009-2010
Curling-SM
Elitserien & Div 1 2008-2009
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Klasser / Grupper
Klass
Oldgirls
Grupp
D1 Grundserie
Djursholm/Hedström
Karlstad/Bitte Östlund
Karlstad/Henriksson
Norrköping/Edlund
Norrköping/Lundberg
Stocksund/Meldahl
Grupp
D2 Särspel
Inga lag!
Det finns för tillfället inga lag i den här gruppen.
Klass
Oldboys
Grupp
H1 Grupp A
Fyris Uppsala/Bert Andersson
Norrköping/Eriksson
Stocksund/Nyberg
Södertälje/Dahlberg
Umeå/Strömberg
Grupp
H1 Grupp B
Djursholm/Jernberg
Fyris Uppsala/Lars Andersson
Karlstad/Lindeman
Leksand/Nyman
Norrköping/Rolf Arfwidsson
Grupp
H1 Grupp C
Djursholm/Olby
Granit-Gävle/Kihlström
Mjölby/Blom
Norrköping/Berg
Sundbyberg/Larson
Grupp
H1 Grupp D
Fyris Uppsala/Roxin
Norrköping/Sneller
Stocksund/Danielsson
Sundsvall/Carlsén
Grupp
H1 Grupp E
Amatörerna/Ibsonius
Djursholm/Lundberg
Karlstad/Connie Östlund
Örnsköldsvik/Nordlund
Grupp
H1 Grupp F
Djursholm/Malmström
Leksand/Halvarsson
Sundbyberg/Flyg
Umeå/Persson
Grupp
H2 1/8-delsfinal
Djursholm/Lundberg
Djursholm/Malmström
Djursholm/Olby
Fyris Uppsala/Bert Andersson
Fyris Uppsala/Roxin
Granit-Gävle/Kihlström
Karlstad/Connie Östlund
Karlstad/Lindeman
Leksand/Halvarsson
Leksand/Nyman
Norrköping/Eriksson
Stocksund/Nyberg
Sundbyberg/Larson
Sundsvall/Carlsén
Umeå/Persson
Örnsköldsvik/Nordlund
Grupp
H3 Kvartsfinal
Djursholm/Malmström
Fyris Uppsala/Roxin
Karlstad/Connie Östlund
Karlstad/Lindeman
Leksand/Nyman
Norrköping/Eriksson
Stocksund/Nyberg
Örnsköldsvik/Nordlund
Grupp
H4 Semifinal
Djursholm/Malmström
Fyris Uppsala/Roxin
Karlstad/Connie Östlund
Örnsköldsvik/Nordlund
Grupp
H5 Final - bronsmatch
Djursholm/Malmström
Fyris Uppsala/Roxin
Karlstad/Connie Östlund
Örnsköldsvik/Nordlund
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad