Cuponline använder cookies
Läs mer
Barometern Cup 2019
Kalmar FF
,
Fotboll
Kalmar Sportcenter
Kalmar Sportcenter
Fotboll
27 dec 2018 - 4 jan 2019
U9--U15
Start
Information
Nyheter
Regler
Arenor
Klasser / Grupper
Anmälningsformulär
Lag
Matcher
Tabeller
Statistik
Language
Swedish (svenska)
Finnish (suomi)
Danish (danske)
Norwegian (norsk)
English
Czech (čeština)
Latvian (Latvijā)
Russian (русский)
About languages
Barometern Cup 21/22
Barometern Cup 20/21
Barometern Cup 2020
Barometern Cup 2019
Barometern Cup 2018
Kalmar Fotbollsfestival 2017
Barometern Cup 2017
Kalmar Fotbollsfestival 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2016
Barometern Cup 2016
Barometern Cup 2015
Kalmar Fotbollsfestival 2014
Barometern Cup 2014
Kalmar FotbollsFestival 2013
Barometern Cup 2013
Calmare Nyckel Cup 2012
Barometern Cup 2012
Calmare Nyckel Cup 2011
Barometern Cup 2011
Calmare Nyckel Cup 2010
Admin
Ge feedback
Rapportera bugg
Cuponline requires Javascript to function properly. Please check your browsers info-pages for information on how to enable javascript.
Sponsor
Barometern
Klasser / Grupper
Klass
P15 (04)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF Vit
Kalmar FF Röd
Lindsdals IF Lag 2
Persnäs AIF
Grupp
Grupp B
Färjestadens GoIF Röd
IFK Borgholm
Kalmar FF Svart
Lindsdals IF Lag 1
Klass
F15 (04)
Grupp
Grupp A
Emmaboda IS Vit
Färjestadens GoIF
Lindsdal IF Svart
RM/SSG IF
Grupp
Grupp B
Emmaboda IS Svart
IFK Kalmar
Lindsdal IF Gul
Rödeby AIF
Klass
P14 (05)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF Lag 1
IFK Berga Lag 1
Ljungbyholms GoIF Lag 1
Mönsterås GoIF Lag 1
Rödeby AIF Lag 2
Smedby BoIK
Grupp
Grupp B
Alsterbro IF
IFK Berga Lag 2
Kalmar FF Vit
Kalmar Södra IF Lag 1
Mönsterås GoIF Lag 2
Persnäs AIF
Grupp
Grupp C
Färjestadens GoIF Lag 2
Glömminge-Algutsrum IF
Kalmar FF Röd
Kalmar Södra IF Lag 2
Ljungbyholms GoIF Lag 2
Rödeby AIF Lag 1
Klass
F14 (05)
Grupp
Grupp A
Hvetlanda GIF Blå
IFK Kalmar Lag 1
Krokstorp IF
Madesjö IF
RM/SSG IF 1
Grupp
Grupp B
Färjestadens GoIF
Hvetlanda GIF Rosa
IFK Kalmar Lag 2
Mörbylånga GOIF
RM/SSG IF 2
Klass
P9 (10)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF Svart
Glömminge/Algutsrum
IFK Berga Blå
Kalmar FF Vit
Lindsdal IF Svart
Lyckå FF Lag 2
Grupp
Grupp B
Färjestadens GoIF Vit
Kalmar Södra IF Röd
Lyckå FF Lag 3
Rockneby IK
Rödeby AIF
Östers IF Lag 1
Grupp
Grupp C
Kalmar FF Röd
Lindsdal IF Gul
Lyckå FF Lag 1
Mörbylånga GoIF
Nybro IF
RM/SSG IF
Grupp
Grupp D
Färjestadens GoIF Röd
Högsby IK
IFK Berga Vit
Kalmar FF Svart
Kalmar Södra IF Blå
Östers IF Lag 2
Klass
F9 (10)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF Lag 1
Färjestadens GoIF Lag 2
IFK Kalmar Blå
Ljungbyholms GoIF
Mörbylånga GoIF
Möre BK
RM/SSG IF
Klass
F10 (09)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF
IFK Borgholm
IFK Kalmar Vit
Rödeby AIF
Grupp
Grupp B
IFK Kalmar Blå
Madesjö IF
Mörbylånga GoIF
Smedby BoIK
Klass
P10 (09)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF Lag 3
Kalmar FF Röd
Ljungbyholms GOIF
Nybro IF Lag 1
Rockneby IK
Grupp
Grupp B
Färjestadens GoIF Lag 2
IFK Berga Blå
Kalmar FF Svart
Kalmar Södra IF Lag 2
Lindsdals IF Gul
Grupp
Grupp C
Hossmo BK
IFK Berga Vit
Kalmar Södra IF Lag 1
Nybro IF Lag 2
RM/SSG IF
Grupp
Grupp D
Böda/Högby
Färjestadens GoIF Lag 1
Kalmar FF Vit
Lindsdals IF Svart
Pukebergs BK
Klass
P11 (08)
Grupp
Grupp A
Kalmar FF Vit
Kalmar Södra Röd
Persnäs AIF
Södermöre kombination
Grupp
Grupp B
Färjestadens GoIF Lag 1
Hovshaga IF Lag 2
Kalmar FF Svart
Östers IF Lag 1
Grupp
Grupp C
Färjestadens GoIF Lag 2
IFK Berga
RM/SSG IF
Östers IF Lag 2
Grupp
Grupp D
Böda/Högby
Hovshaga IF Lag 1
Kalmar FF Röd
Kalmar Södra Blå
Klass
F11 (08)
Grupp
Grupp A
Ronneby BK
Hossmo BK Lag 2
IFK Kalmar Lag 1
Lindsdals IF Gul
Mörbylånga GoIF
Grupp
Grupp B
Hossmo BK Lag 1
IFK Borgholm
IFK Kalmar Lag 2
Lindsdals IF Svart
RM/SSG IF
Klass
F12 (07)
Grupp
Grupp A
FK Karlskrona Lag 2
IFK Kalmar Lag 1
Lindsdals IF
Persnäs AIF
Rödsle BK
Rödsle BK Lag 2
Team Södermöre Lag 2
Grupp
Grupp B
FK Karlskrona Lag 1
Hossmo BK
IFK Kalmar Lag 2
IFK Kalmar Lag 3
Mörbylånga GoIF
Rödeby AIF
Team Södermöre Lag 1
Klass
P12 (07)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GOIF Vit
Lindsdals IF
RM/SSG IF
Södermöre kombination
TUFF 1
Grupp
Grupp B
FK Karlskrona Svart
IFK Borgholm
Kalmar FF Vit
Kalmar Södra Blå
Östers IF Lag 1
Grupp
Grupp C
Böda/Högby
Färjestadens GoIF Röd
Kalmar Södra Vit
TUFF 2
Östers IF Lag 2
Grupp
Grupp D
Kalmar FF Svart
Kalmar Södra Röd
Möre BK
Persnäs AIF
Smedby BoIK
Klass
P13 (06)
Grupp
Grupp A
FK Karlskrona Svart
IFK Berga Lag 1
Kalmar Södra Lag 1
Trekantens IF
Grupp
Grupp B
Färjestadens GOIF
Kalmar FF Röd
Linero IF Röd
Möre BK
Grupp
Grupp C
IF Trion
IFK Berga Lag 2
Södermöre Komb
TUFF
Grupp
Grupp D
Kalmar FF Vit
Kalmar Södra Lag 2
Linero IF Vit
Mjällby AIF
Klass
F13 (06)
Grupp
Grupp A
Färjestadens GoIF
IFK Kalmar Blå
Madesjö IF Lag 1
Madesjö IF Lag 2
RM/SSG IF
Team Södermöre
Barometern
Cuponline-Partner
Annons
Cuponline-Partner
Ad