PRISUTDELNING
F9 16:30
P9 16:35
16:40 GODISREGN
F10 16:45
P10 16:50
F11 18:30
P11 18:35
F12 18:40
P12 18:45
18:50 GODISREGN
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gruppindelning
och spelordning
F9
Grupp A Grupp
B
1. Alnö IF 1 1. Matfors IF
2. IFK Timrå 1 2. IFK Timrå 2
3. Kovlands IF 1 3. Alnö IF 2
4. Sundsvalls DFF 4. Kovlands IF 2
5. SidsjöBöle IF
- Gruppspelet
består av en enkelserie i respektive grupp.
- 4or
och 5or kvalspelar på lördag
- Söndag
– kvartsfinalernas förlorare fortsätter i B-slutspel.
F10
1. Matfors IF
2. IFK Timrå
3. Alnö IF
4. Fränsta IK
5. Stöde IF
- Gruppspelet
består av en enkelserie .
- 4an
och 5an kvalspelar på lördag
- Till
söndagens A-slutspel går 1an, 2an, 3:an
och kvalvinnaren..
F11
Grupp A Grupp
B
1. Matfors IF 1. SDFF vit
2. SDFF blå 2. IFK Timrå
3. Kovlands IF 3. Sundsvall FF
4. Selånger FK 4. SidsjöBöle IF 1
5. SidsjöBöle
IF 2 5. Laif H64
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- 4or
och 5or kvalspelar på lördag
- Till
söndagens A-slutspel går 1or, 2or, 3or
och kvalvinnarna..
F12
Grupp A Grupp
B Grupp C
1. Alnö IF 1 1. Alnö IF 2 1. Matfors IF
2. IFK Timrå 1 2. IFK Timrå 2 2. Sundsvalls FF
3. SDFF vit 3. SDFF blå 3. SDFF plus Nacksta
4. BIK SK 4.
Härnösand SK 4. Kramforsalliansen 1
5. Remsele UIF 5. Kramfors
2 5. Heffnersklubban BK
6. Norrham 6. IFK Vaxholm blå 6. IFK Vaxholm vit
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- Till
söndagens A-slutspel går 1or, 2or och de 2 bästa 3orna
- Till
söndagens B-slutspel går 4or och tredje 3an
P9
Grupp A Grupp
B Grupp C
1. Sidsjö-Böle IF 1 1. Sidsjö-Böle IF 1 1. Matfors IF 1
2. Matfors IF 2 2. Stöde IF 2. IFK Timrå 1
3.
IFK Timrå 2 3. Kovlands
IF 3. Essviks AIF grön
4. Essviks AIF vit 4. GIF Sundsvall 4. Fränsta IK
5. Kuben gul 5.
Njurunda SK vit 5. Njurunda SK
röd
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- 4or
och 5or kvalspelar på om platser i söndagens B-slutspel
- Till
söndagens A-slutspel går 1or 2or och de 2 bästa 3orna
- Till
söndagens B-slutspel går tredje 3an och kvalvinnarna
P10
Grupp A Grupp
B Grupp C
1. Matfors IF vit 1. Matfors IF blå 1. Söråkers FF
2. Essviks AIF 2. Kubikenborgs IF 1 2. Kubikenborgs IF 2
3. IFK Timrå 1 3. IFK Timrå 2 3. Alnö
IF 1
4. Alnö IF 2 4. Sundsvalls FF 1 4. Sundsvalls FF 2
5. BiK SK 5. Njurunda SK 1 5. Njurunda SK 2
6. Medskogsbrons BK 6.
Fränsta 6. Sidsjö Böle IF
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- Till
söndagens A-slutspel går 1or, 2or och de 2 bästa 3orna
- Till
söndagens B-slutspel går 4or och tredje 3an
P11
Grupp A Grupp
B Grupp C
1. Alnö IF röd 1. Alnö IF vit 1. Svartviks IF
2. Matfors IF 2. Söråkers FF 2. Njurunda
SK
3. Kubikenborgs IF 1 3.
Kubikenborgs IF 2 3. Essviks AIF
4. Sundsvalls FF 1 4. Sundsvalls FF 2 4.
Stöde IF
5. Sidsjö Böle IF 1 5. Sidsjö Böle IF 2 5.
Medskogsbrons BK
6. Moffe BK 6. GIF Sundsvall 6. BiK SK Härnösand
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- Till
söndagens A-slutspel går 1or, 2or och de 2 bästa 3orna
- Till
söndagens B-slutspel går 4or och tredje 3an
P12
Grupp A Grupp
B
1. Matfors IF 1 1. Matfors IF 2
2. IFK Timrå 2. Sidsjö Böle
3. Kubikenborgs IF 2 3. Kubikenborgs IF 1
4. Kovlands IF vit 4. Kovlands IF blå
5. Fränsta IK 5.
Strands IF 1
6. Strands IF 2
- Gruppspelet
består av en enkelserie.
- 4or
och 5or kvalspelar på lördag
- Till
söndagens A-slutspel går 1orna, 2orna, 3orna och två kvalsegrare.
Mer information om Lilla VM 2015 hittar man på
http://www.matforsif.se/lilla-vm/